העמותה לשגשוג ובטחון במזרח התיכון - הדרך אל האושר חייג כעת: 03-5163976
חפש

איך אנחנו משפרים ערכים בחברה ומורידים אלימות

קטע קצר מראיון עם דני וידיסלבסקי, מנכ"ל העמותה (2 דקות ו-33 שניות)

  

 

איך מורידים את האלימות?

כמו שאמרתי בהתחלה, המטרות של העמותה זה להוריד את האלימות מצד אחד ולשפר את הערכים מצד שני. מה זה אומר? מה שאנחנו ראינו בעצם, זה שאנשים מאושרים לא אוהבים מלחמות, לא אוהבים אלימות, לא אוהבים סכסוכים. 
הם אוהבים שכיף להם. ובעצם יש נדנדה, יש מעין מאזניים שככל שאנשים יותר מאושרים ככה הם פחות אלימים. וככל שאנשים פחות מאושרים ככה הם יותר אלימים. אם זה אלימות בין בני זוג, אלימות של הורים לילדים, אלימות פיזית של מכות בין אנשים מבוגרים, מלחמות בין עמים. 

 
ולכן הכלל שלנו אומר שבמקום להילחם באלימות – אנחנו משפרים את רמת האושר של האנשים. נותנים להם כלים להצליח בחיים ולהיות יותר מאושרים וכתוצאה מזה האלימות פשוט יורדת באופן טבעי.


באילו מגזרים העמותה פועלת?

אספר לכם על מגזרים שאנחנו פועלים בהם. אנחנו עובדים החל מילדים מגיל 3 או 4, גני ילדים, בתי ספר, דרך מורים, הורים, חברות, עסקים, משרדים ממשלתיים, חיילים, קשישים, פסניונרים בגילאים שונים. אנחנו עובדים עם קהלים של נשים מסייעים להם בקבוצות שונות. בעצם לכל אוכלוסיה במדינה אנחנו מעניקים סיוע בצורה שונה כדי ליישם את הכללים של הדרך אל האושר על מנת להוריד את האלימות עʺי שיפור רמת האושר האישי שלהם ויותר הצלחות ויותר הישגים.


מהן המטרות החברתיות של העמותה?

בין המטרות של העמותה, סיפרתי לכם שאנחנו רוצים לעזור לאנשים להצליח יותר בחיים ולהיות יותר מאושרים, אנחנו רוצים לסייע לאנשים גם באופן אישי אבל גם למדינה בתור מדינה. המטרה שלנו שתהיה לנו מדינה כמו שאומרים בטלויזיה: ʺארץ נהדרתʺ.


שזו לא תהיה רק סיסמא של תוכנית טלויזיה אלא שבאמת זו תהיה ארץ נהדרת כמו שיש לנו רק לחזק את זה שיהיה יותר ויותר. וכדי שתהיה לנו ארץ נהדרת, זה לא איזה קסם שהממשלה עושה, זה לא איזה חוק חדש, אלא הדרך שתהיה לנו ארץ נהדרת זה אם מספיק אנשים יהיה להם כיף והם יהיו מאושרים ומצד שני התופעות השליליות ילכו ויפחתו: סמים, אלימות, פשיעה. אם אלה יהיו בירידה וההישגים וההצלחות של האנשים יהיו בעליה תהיה לנו ארץ נהדרת.

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'איך אנחנו משפרים ערכים בחברה ומורידים אלימות שתף עם החברים בטוויטר את 'איך אנחנו משפרים ערכים בחברה ומורידים אלימות