העמותה לשגשוג ובטחון במזרח התיכון - הדרך אל האושר חייג כעת: 03-5163976
חפש

פעילויות שהעמותה עושה

קטע קצר מראיון עם דני וידיסלבסקי, מנכ"ל העמותה (4 דקות)

  

 

מהן הפעילויות של העמותה?

אז מה בעצם, מה זה הפעילויות שהעמותה עושה? אנחנו עושים מגוון גדול מאד של פעילויות שהמטרה של כולן זה לסייע לאנשים ללמוד, ויותר חשוב מזה להטמיע את הערכים שבדרך אל האושר. בעצם להשתמש בכללים שבדרך אל האושר כדי להצליח בחיים. לדוגמא: עם ילדים אנחנו עושים הרצאות שונות שנותנות להם כלים איך הם יכולים להצליח גם בלימודים וגם בהמשך החיים שלהם. באופן דומה עם מורים, אנחנו עושים הרצאות לשיפור מעמד המורה. 

נותנים למורים כלים לשפר את המעמד שלהם. המורים זה האנשים בעצם הכי חשובים בחברה. תחשוב אל זה. אם יש לך ילדים, הילדים שלך מבלים יותר שעות ביממה עם המורים שלהם מאשר איתך. 

הם האנשים שמלמדים אותם, מחנכים אותם, מעצבים את האישיות שלהם ואם המעמד שלהם יהיה נמוך, ואם הרמה שלהם תהיה נמוכה, בעצם מי יסבול מזה? אתה, הילדים שלך והילדים שלך הם יהיו בעצם העתיד של המחר. כולנו נסבול מזה. 

לכן המעמד של המורה זה משהו מאד חשוב ואנחנו מקדישים לזה הרבה תשומת לב ומשאבים. באופן דומה, גם ההורים מהווים מרכיב חשוב. גם היותם ההורים של הילדים וגם הקשר עם המורים ועם שאר אנשי המקצוע. ולכן פתחנו דבר שנקרא ʺאקדמיה להוריםʺ. יש לנו 11 סניפים ברחבי הארץ שאליהם מגיעים הורים מכל הארץ, מכל הגילאים, עם ילדים קטנים, תינוקות, ילדים בוגרים, ילדים שאפילו כבר התחתנו או כאלו שהורים לעתיד עם ילדים בדרך. ופשוט מגיעים שבוע אחר שבוע במשך חמישים מפגשים כדי לקבל סט כלים נרחב לטפל בכל סיטואציה ובכל מצב שיכול להיות בעת גידול ילדים. כמו שאמרתי, יש לנו 11 סניפים ובהמשך אני אפרט על כל חברי העמותה אבל יש לנו קרוב לעשרים מרצים שמעבירים את הפעילויות השונות. בנוסף אנחנו נותנים הרצאות לקשישים ופנסיונירים גם בנושא יחסים עם ילדים, עם נכדים, מה הם יכולים לעשות כדי לשפר את איכות החיים שלהם בגיל השלישי. אנחנו עובדים עם חיילים לשפר מוטיבציה, מוטיבציה בשירות, הכנה לקראת השחרור. בעצם לכל מגזר ולכל תחום יש את הפעילות שמותאמת אליו אישית. אם ניקח את הילדים, אנחנו אפילו הפקנו הצגת תאטרון מלאה שעלתה יותר ממאתיים פעם שבעצם על ידי הדרך אל האושר מסייעת לילדים להבין למה לא כדאי להשתמש בסמים מצד אחד ולמה כדאי להשקיע גם בלימודים וגם בדברים שיקדמו אותם בחיים ולשמחתנו בסוף ההרצאה הילדים מילאו משובים. חלקם כתבו שהם החליטו בעקבות ההרצאה ההצגה להפסיק עם סמים וחלקם הגיעו למסקנה בעצמם, שהם יותר לא ירצו בעתיד גם לגעת בסמים בשום צורה או אופן גם אם יתקלו בהם.


מה הספקתם עד היום

בוא נסתכל רגע תמונה כללית על העמותה, על הפעילות של העמותה. עד היום העברנו הרצאות לכמעט חצי מליון איש. זה אומר 6% מהאוכלוסיה. בעצם אם תסתכל על זה, אם תלך ברחוב וכל 17 אנשים שאתה פוגש – סביר להניח שתפגוש מישהו אחד שקיבל הרצאה שלנו.באופן דומה, עד היום חילקנו בחינם יותר מ-4,000,000 חוברות, 4,000,000 עותקים: בעברית, רוסית, ערבית ואנגלית. כל החוברות מחולקות בחינם ובנוסף הפקנו פוסטרים של הדרך אל האושר. הפוסטרים בעצם מראים באיורים את הכללים השונים של הדרך אל האושר.

 

הפקנו עד היום יותר מ-100,000 פוסטרים שכולם חולקו כמובן בחינם: גם למוסדות, לעסקים, לבתי ספר. פוסטרים גדולים שיכלו לתלות אותם על לוח המודעות וגם פוסטרים אישיים לתלמידים. בנוסף הפקנו יותר מ-10,000 מערכי שיעור למורים שזה תוכניות לימודים שבעצם המורים יכולים להעביר בעצמם בשיעורי חברה, בשעת מחנך או בשיעורים שמתאימים כמו בשיעור אזרחות – יש שיעור שמתאים לשיעור אזרחות, שיעור ביולוגיה, שלʺח וכדומה. שיעורים שמותאמים לשיעורים השונים של בית הספר ואז המורים יכולים להעביר את זה באופן עצמאי.

 

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'פעילויות של העמותה שתף עם החברים בטוויטר את 'פעילויות של העמותה