העמותה לשגשוג ובטחון במזרח התיכון - הדרך אל האושר חייג כעת: 03-5163976

סדנאות לילדים ונוער

שלי מלמדת על ערבים ויהודים טובים ורעים, ואוכלת אחלה פיתות עם זעתר!

הי, כאן שלי,

 

אז ככה, ביום רביעי יצאתי כהרגלי מדי שבוע לסדרת הרצאות בחטיבת ביניים במגזר הערבי. הפעם היה זה ביקור שונה משתי סיבות- לא התראתי חודש עם התלמידים בגלל חופשת הסמסטר שלהם והחגים וגם...זאת היתה פעילות ראשונה מאז תחילת המלחמה.

 

האמת, עכשיו אני כותבת על השיקול הזה שבכלל לא היה בתשומת לב שלי כשנסעתי לשם באותו בוקר. כל מה שרציתי זה כבר לפגוש את חברתי - היועצת של בית הספר ואת התלמידים והמורות שהפכתי בשנה האחרונה להיות בת-בית אצלן.

 

שלי מלמדת על ערבים ויהודים טובים ורעים, ואוכלת אחלה פיתות עם זעתר! - העמותה לשגשוג ובטחון
צילום מאת mikehedge

 

כשהגעתי חיכתה לי קבלת פנים נהדרת, המזכירה וצוות המורות קיבלו אותי בחום, תמאדו המורה לעברית שמלווה אותי כמתרגמת בפעילויות חיכתה לי מהבוקר וחיבקה אותי.

 

ישבתי עם המורות בחדר-מורים, שתינו תה עם עלים מיוחדים שקטפו מהגינה ואחת המורות כיבדה אותי במאכל מדהים מעשה ידיה, של פיתה עם שמן זית ועלי זעתר- ללקק את האצבעות, אני התמכרתי! האווירה היתה אוהדת מאוד.

 

כשהתחלתי בכיתות את ההרצאות, פתחתי בהקרנת סרטוני ה-DVD של כל פרק, התגובות של הילדים היו נהדרות. לאחר הקרנת כל פרק עצרתי את הסרט נתנו דוגמאות ופירטנו.

 

אך בפרק "אל תעשה לאחר מה שלא היית רוצה שיעשו לך"... עלה נושא המלחמה בעזה. התלמידים שאלו אותי איך זה יכול להיות, איך יתכן שהורגים כל כך הרבה נשים וטף? הרי אנחנו היהודים לא היינו רוצים שיעשו לנו אותו הדבר! כל מה שנותר לי זה... להסכים איתם! ככה בפשטות, והם הופתעו עוד יותר.

 

הסברתי להם שיש אנשים טובים ויש רעים, ואי אפשר לעשות הכללות. יש יהודים שפועלים למען שלום, יש ערבים שפועלים למען שלום ויש שהורסים. יש ערבים שפוגעים בערבים ויש יהודים שפוגעים ביהודים… אך הנה, עובדה שאני כאן איתם למרות המצב.

 

הסברתי לתלמידים שבדיוק זאת הסיבה שצריך לעשות את הפעילות שלנו, של הדרך אל האושר וליישם את הפרק: "השתדל להתייחס לאחרים כפי שהיית רוצה שיתייחסו אלייך" מאחר וזה הבסיס להכל, להכל. ממש כך.

 

כן, היו שם הבנות. גם לאותה תלמידה שלאחר השיעור התעקשה להראות לי כמה אנשים נרצחו בעזה ומה גודל הזוועות שגרמנו לעם הפלסטינאי. מסתבר כי גם היא ראתה לבסוף את האמת. כי שבוע לאחר מכן, כשבאתי שוב להעביר שיעורים בבית הספר היא ממש רצה אליי בשמחה. התרגשתי.

 

שכחתי לציין, שבשבוע לאחר מכן - מנאל יועצת ביה"ס וחברתי הטובה כבר חיכתה לי עם שקית ובתוכה- הפיתות המיוחדות עם הזעתר שכל-כך אהבתי!

 

המורות דאגו לדווח לה על חיבתי העזה לצד הקולינרי שנחשף בפניי בבית הספר ☺שווה, לא?

 

אוהבת,

שלי דהרי

שלי מלמדת על ערבים ויהודים טובים ורעים, ואוכלת אחלה פיתות עם זעתר! - העמותה לשגשוג ובטחון

שלי דהרי, דני וידיסלבסקי (מנכ"ל העמותה), יועצת בית הספר ותורמים מלוס-אנג'לס שבאו לביקור בישראל

    

עזור לילדים!

העמותה לשגשוג ובטחון מגיעה לילדים במצוקה, נוער בסיכון, ותלמידים הנמצאים תחת צל האלימות. עזור לנו בתרומה חודשית קבועה של 17 ש"ח ועזור לנו להגיע לעוד ילד כל חודש!

 

 

Donation
שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'שלי מלמדת על ערבים ויהודים טובים ורעים, ואוכלת אחלה פיתות עם זעתר! שתף עם החברים בטוויטר את 'שלי מלמדת על ערבים ויהודים טובים ורעים, ואוכלת אחלה פיתות עם זעתר!