העמותה לשגשוג ובטחון במזרח התיכון - הדרך אל האושר חייג כעת: 03-5163976

עזרה אישית

שיעור פרטי עם הדר והפלסטיני

שלום. כאן הדר,

 

אתמול אורן, שילהב ואני היינו בפארק להעביר הרצאות. בזמן שאורן ושילהב היו בפעילויות, עשיתי הצלה לפלסטיני שגר עם המשפחה שלו בכפר בין ירושלים לרמאללה, בשטח B (עם שליטה פלשתינית וישראלית ביחד).

 

בהתחלה שאלתי אותו מה גורם לו אושר? והוא אמר לי שאני לא יכולה לדבר איתו על אושר כשהוא נאלץ היה צריך להיתקע במחסום עם המשפחה שלו בכדי לצאת משם ולטייל בת"א.

 

האיש סיפר לי כמה קשה להם לגור בכפר כי עליהם לעבור מחסומים ולהתעכב בכדי לעבור ממקום למקום.

 

בקשתי ממנו לספר לי על אשתו והילדים והוא סיפר שיש לו שלושה ילדים, 2 בנות ובן ואפילו הצביע על בתו בת ה-16 באומרו שזו לה הפעם הראשונה שהיא בת"א ושזה ממש משהו מיוחד בשבילה (מהאופן שהוא דיבר הבנתי שעבורה לטייל בת"א, זה כמו בשבילי לטייל באמריקה).

 

הוא סיפר שהוא בסך הכל רוצה לחיות עם משפחתו בשקט ומאד כואב לו שעליו לעבור בידוק בטחוני הלוך וחזור ושחושדים בו שהוא מחבל, וכמה שהחיילים מציקים לו ולא נותנים לו לעבור. הוא אמר שאין אפשרות שיהיה שלום ביננו מפני שאף צד לא מוכן לוותר.

 

כאן החלטתי לתת לו נקודת מבט נוספת. הסברתי לו שהחיילים אשר בודקים אותו במחסום הם בסך הכל בעצמם ילדים בני 18-19, שלא מזמן סיימו תיכון... ציינתי שבאמת חבל שבגלל כמה מחבלים בודדים הוא צריך לעבור כל מיני מחסומים כדי לצאת מהכפר שלו ולהיכנס לישראל.

 

הוא הבין אותי ואמר שהוא לא מחבל ולא מתכוון להיות מחבל, והוא מאוד רוצה שיהיה שלום ביננו כדי שכולנו נוכל לטייל בחופשיות לאן שאנחנו רוצים.

 

הראיתי לו את סולם החיים, ושאלתי אותו אם ילדיו גורמים לו אושר? מיד הופיע על פני האיש חיוך.  הוא סיפר שהבת שלו לומדת בבית ספר פרטי וששלושת ילדיו תלמידים טובים וילדים טובים והוא ממש שמח שהוא הצליח להביא אותם לטיול בת"א...

 

כשסיימנו אחד האנשים מהחמולה של הפלשתינים תרם 10 ש"ח אחרי שסיפרתי לו על הפעילות של הדרך אל האושר ושאנחנו צריכים תרומות כדי שנוכל להמשיך להפיץ את הפעילות גם ליהודים וגם לערבים...

 

שיעור פרטי עם הדר והפלסטיני - העמותה לשגשוג ובטחון

 

היה ממש כיף!

הדר דרורי

 

שיעור פרטי עם הדר והפלסטיני - העמותה לשגשוג ובטחון

אורן והדר מחלקים חוברות בפארק

 

 

רוצה לעזור?

אנחנו מגיעים עם עזרה כנה ויעילה לכל אדם במצוקה. עזור לנו להגיע לעוד אנשים. בעזרת תרומה צנועה של 17 ₪ לחדוש. לחץ על הכפתור הכחול:

 

 

Donation
שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'שיעור פרטי עם הדר והפלסטיני שתף עם החברים בטוויטר את 'שיעור פרטי עם הדר והפלסטיני