העמותה לשגשוג ובטחון במזרח התיכון - הדרך אל האושר חייג כעת: 03-5163976

שיקום אסירים וגמילה מסמים

הגר ותמיר יוצאים מהכלא

נסעתי היום עם תמיר להרצאות בכלא ורציתי לספר לכם.

 

תמיר עשה 3 הרצאות ופגישת עזרה אישית לאחת המורות בכלא.

 

עברנו 3 קבוצות של אסירים, בכל קבוצה הוא התמודד באומץ עם כל מיני טיפוסים ותקשורות. הוא עשה זאת בצורה מדהימה, נתן כבוד ותיקשר עם כולם.

 

המצב הרגשי בכלא נמוך מאד ויחד עם זאת - האסירים כן השתתפו ברובם, התבוננו על דברים וזו ממש שליחות שאנחנו מגיעים לשם. פתאום אתה מעריך את החופש...

 

תמיר שלט לגמרי במהלך ההרצאות. נדהמתי מהיכולת שלו כמרצה, זה היה קהל מאד לא קל והוא באמת הצליח לתקשר איתם ולעזור להם. אני מורידה את הכובע ומצדיעה ליכולת שלו לעשות זאת.

 

יש לציין שחלק מהאסירים זכרו אותו מהעבר ואף התקהלו סביבנו בעניין רב לגבי ההרצאה שהם עומדים לשמוע. בנוסף תמיר שאל את אחת המורות שהשתתפו על מטרה בחיים והבין שיש לה בעיה שהיא מתמודדת איתה, הוא עזר לה מיד ואח"כ עשה לה פגישת עזרה אישית על כל מה שסיפרה לו לגבי אותה בעיה.

 

בהפסקה חלק מהאסירים פנו אליו כדי להתייעץ איתו לגבי מטרותיהם בחיים בצורה אישית וזה היה מדהים. האסירים הרבו לדבר על הנזקים שהם גרמו לאחרים וחלקם הגדול שיתף אותנו בזה ובאיך זה השפיע לרעה על הדרך שלהם ומה הם עושים ויכולים לעשות כדי לשנות מחדש את הכיוון מעלה בסולם האושר.

 

ראוי לציון אסיר מסויים שמשמש כחונך למעלה משנה, כל הזמן עוזר בשיחות ומציל אסירים אחרים, משמש דוגמא טובה, לומד ועובד והוא הרשים אותי מאוד.

 

לסיכום: היה לא קל... אבל אם זה היה קל כנראה שלא היה צריך אותנו! התחדד לי שוב המצב הגרוע שהאדם מגיע אליו אם הוא סוטה מהדרך ולו לשניה.

 

זה חשוב ומבורך מאוד שאנחנו מגיעים לכל מקום עם ההרצאות, כי ראיתי במו עיני שזה באמת מחולל שינוי לטובה עבור מי שמקשיב.

 

תמיר - תודה שדאגת לי לחוויה הזאת, זה היה לי חשוב כמתנדבת בעמותה, ובזכות ההרצאות והאומץ שלך ראיתי שוב כמה זה קריטי שנעשה וניסע ונמשיך יותר ויותר ועד כמה מרצה בעמותה הוא אדם נדיר, יקר ובעל ערך.

 

הגר ותמיר יוצאים מהכלא - העמותה לשגשוג ובטחון 

 

תודה:)

הגר אשד

 

הידעת? 

שיעור האסירים החוזרים לפשע (ונתפסים) בתוך 5 שנים מיום שחרורם הוא 62%. בתוכניות בהן שולבו לימודים של 'הדרך אל האושר' קיימת ירידה של 60-80% בשיעור החזרה לפשיעה לאחר שחרור! (פחות מ-15% חוזרים לפשיעה).


נגמלים מסמים מדווחים שהם מבינים לראשונה מתי איבדו את דרך הישר ומצאו מפלט בסמים. הדרך אל האושר מספקת להם את הכלים לחזור למוטב.


עזור לנו להגיע לעוד אסיר או נגמל עם המסר של 'הדרך אל האושר' לשיקום ערכים. בסכום צנוע של 17 ₪ לחודש תוכל לעזור לנו להגיע לעוד אסיר או נגמל כל חודש!

 

 

Donation
שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'הגר ותמיר יוצאים מהכלא שתף עם החברים בטוויטר את 'הגר ותמיר יוצאים מהכלא