העמותה לשגשוג ובטחון במזרח התיכון - הדרך אל האושר חייג כעת: 03-5163976

סדנאות לילדים ונוער

יהודה כהן מוריד את האלימות באום אל פאחם

הי כאן יהודה,


ביום חמישי הייתי בבית ספר ביחד עם אלון וכל אחד מאיתנו העביר שם 6 הרצאות אושר. 


בשיעור השישי והאחרון - קרה דבר מעניין.

 

המורה ואני נכנסים לכיתה ורואים שני ילדים מפוצצים אחד את השני במכות. הסתכלתי על המורה, הוא הסתכל עלי ובלי מילים הוא הבין אותי וקלט שאני לא רוצה להגיב בשלב הזה לקטטה. שנינו שתקנו. שני הילדים חדלו להתגושש אך המשיכו להסתכל אחד על השני עם רצח בעניים תוך כדי שהם מקללים אחד את השני ומחכים שהשיעור יגמר כדי שיוכלו לחזור לריב. 


התחלתי את השיעור תוך כדי שאני עובר על החומר של פרק המבוא, שמדבר על מה עושה אותנו מאושרים ומעלה אותנו בסולם האושר ומה עושה אותנו עצובים ומוריד אותנו בסולם האושר (רק לציין שבשלב זה אני ממשיך להתעלם מהקרב שראיתי אבל יודע שאני אכניס את זה תוך כדי ההרצאה).


יחד ראינו כולנו שמה שגורם לנו לאושר זה לעזור אחד לשני. 


בהמשך שאלתי את הכיתה מי מוכן לספר לי על מעשה לא טוב שהוא עשה למישהו אחר?.

 

אחד מהילדים המכים קם ואמר שהוא הלך מכות עם ילד אחר ממש בתחילת השיעור...

 

שאלתי את הילד הזה "איך אתה מרגיש עם זה שהלכתם מכות – אתה יותר מאושר או יותר עצבני ועצוב?" כמובן שהוא אמר שזה הוריד אותו בסולם, ראינו גם על מי זה משפיע עוד - המשפחה, החברים בכיתה, המורים.


הבאתי את שני הילדים אליי ואמרתי להם שאם הם רוצים אבל רק אם רוצים הם יכולים להתפייס.

 

הם מאוד, מאוד רצו - לחצו ידיים וכל הכיתה מחאה להם כפיים. ראינו איפה עכשיו הם נמצאים בסולם האושר וכל הכיתה ראתה שכולם נמצאים למעלה


המורה היה מאוד מבסוט וכמובן גם אני, על שהייתי שם לטפל בסיטואציה הזאת. 


אני מרגיש שפעמים רבות אנחנו מגיעים בזמן לעצור ריב או להעלות את מפלס האושר, אבל איפה כל הפעמים שאנחנו לא שם? מה שאומר שאנחנו חייבים עוד כוח ועזרה כדי להגיע לכמה שיותר מקומות, כדי שנוכל לטפל בכמה שיותר סיטואציות. כרגע זה קרה בבית ספר ערבי בצפון הארץ, אבל מה קורה בבתי הספר בשאר חלקי הארץ?

 

הילד שלי בקרוב יהיה בכיתה א' וצריך יהיה להתמודד עם כל הדברים האלה.

 

הייתי שמח אם היה מישהו בזמן הנכון ובמקום הנכון לטפל בסיטואציות האלה בסביבה שלו כמו שאני טיפלתי בסביבה ההיא. 

 

יהודה כהן מוריד את האלימות באום אל פאחם - העמותה לשגשוג ובטחון


שלכם,

יהודה כהן

 

 

 

עזור לילדים!

העמותה לשגשוג ובטחון מגיע לילדים במצוקה, נוער בסיכון, ותלמידים הנמצאים תחת צל האלימות. עזור לנו בתרומה חודשית קבועה של 17 ₪ ועזור לנו להגיע לעוד ילד כל חודש!

 

 

Donation
שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'יהודה כהן מוריד את האלימות באום אל פאחם שתף עם החברים בטוויטר את 'יהודה כהן מוריד את האלימות באום אל פאחם