העמותה לשגשוג ובטחון במזרח התיכון - הדרך אל האושר חייג כעת: 03-5163976

עזרה אישית

יפה עוזרת בקבלנות

הי כאן יפה,

 

רציתי לשתף במספר פגישות עזרה אישית מהשבוע האחרון.

 

פגישה אחת היתה לשתי ילדות מקסימות, תאומות בנות 8 בערך שההורים שלהן הינם לקוחות שלי. ההתאומות סיפרו לי שיש אצלן בבית הספר ילדה שכל הזמן מקללת ומרביצה לכולם, וזו הסיבה העיקרית שהם לא אוהבות להגיע לבית הספר (הן לומדות בבי"ס דתי).

 

גרמתי להם להתבונן יותר לעומק על הסיטואציה ולאט לאט לאחר שלמדנו יחד על איך להתייחס לאחרים בדומה למה שהיית רוצה שאחרים יתייחסו כלפיך-  הן הבינו שיש דרך לטפל בזה...  והתאומות החליטו שיום למחרת הן תדברנה עם אותה ילדה ותטפלנה בזה.

 

ביקשתי מהילדות לדווח לי איך הלך למחרת. בשעות אחר הצהריים הן הגיעו אלי סיפרו לי שהן ניגשו לאותה ילדה ואמרו לה שממש לא נעים להן איך שהיא מתנהגת כלפיהן. הן שאלו אותה איך היא היתה מרגישה אם הן היו מתייחסות אליה כך? המרביצה אמרה שזה לא היה כיף והבטיחה להפסיק לעשות זאת!

 

איזה מתוקות!!! איזה כיף היה לשמוע את זה.

 

פגישה נוספת עשיתי גם להורים שלהן על הנושא של להיות חרוץ בהקשר לעסק שלהם.

 

והיום גם עשיתי סדנה לשלושה לקוחות שהיו במשרדי על החשיבות של פעילות בהתאם לחוק ושימוש הוגן ברכוש.

 

כמובן שזה בהקשר לכך שמבחינתם זה היה ממש בסדר לא לדווח על הכנסות ולעבוד ב"שחור" כי אחרת "לא ניתן יהיה לשרוד"...

 

פגישה נוספת, רביעית במספר: מישהו סיפר על משהו ששמע על מישהו אחר, אז נתתי לו הרצאה אישית בנושא "שאף לחיות עם האמת". למדנו על נתונים כוזבים ועל מה שזה יכול לעולל לאותו אדם שעליו בעצם מדובר, במידה וזה שקר.

 

עזרתי אישית בטלפון ללקוח על חשיבות של לשמש דוגמה טובה. הוא ממש אהב וביקש ממני עוד ידע בנושא.

 

ואחרון חביב...

 

אתמול ישבתי עם חבר ואיכשהו הגענו לזה שהוא אמר "אולי את חושבת שתצליחי לשנות את העולם, אבל אני לא חושב שזה אפשרי".

 

כאן התחלתי להקריא לו את מה שכתוב בעמוד 3 על אושר, על כמה קשה בעצם לשרוד בחברה שיש בה חוסר יושר, בחברה לא מוסרית, ואיך זה בעצם משפיע על חיינו וביקשתי ממנו לספר לי על מקרים שהוא חושב שלא ניתן לעשות משהו בקשר לדבר. אז הוא סיפר על מקרה שהוא העיר לילדים שהשתוללו בשעות הלילה ושתו אלכוהול ואיך זה התפתח. בעקבות אותו מקרה שנכשל חברי קיבל החלטה שכאשר משהו לא נוגע או פוגע בו ישירות - הוא לא מתכוון להיכנס לזה!

 

עבדתי אתו על דרכים שניתן היה להפסיק את ההתנהגות השלילית של הנערים מבלי להיכנס איתם לעימותים, ובסוף הוא הבין שאם הוא היה פונה בדרך אחרת ולא בלעג וזלזול, אולי מישהו שם היה מקשיב לו. הוא ראה שכשכועסים או צועקים או מדברים למישהו בצורה לא יפה - מתעורר בצד השני הרצון להגיב באותה צורה.

 

היה מגנייייבבבבבבב

 

אני ממש נהנתי מכל פגישות העזרה האלו, והאמת שהיו עוד... כאילו כל מה שאנחנו עושים במהלך היום, כל משפט שאנחנו מוצאים מהפה מבוסס על הפעילות המדהימה שלנו.

 

יפה עוזרת בקבלנות - העמותה לשגשוג ובטחון

אוהבת מאד,

יפה ממן

 

רוצה לעזור?

אנחנו מגיעים עם עזרה כנה ויעילה לכל אדם במצוקה. עזור לנו להגיע לעוד אנשים. בעזרת תרומה צנועה של 17 ₪ לחדוש. לחץ על הכפתור הכחול:

 

 

Donation
שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'יפה עוזרת בקבלנות שתף עם החברים בטוויטר את 'יפה עוזרת בקבלנות